SZÓSTOKLASIŚCI CZYTALI PRZEDSZKOLAKOM
W październiku rozpoczęliśmy akcję „Szóstoklasiści czytają przedszkolakom". Dzieci z Punktu Przedszkolnego i oddziału przedszkolnego miały okazję raz w tygodniu wysłuchać krótkich bajek, opowiadań wychowawczych czytanych przez uczennice z klasy szóstej. Spotkania kończyły się rozmowami na temat, czego nauczyły ich te historie. Maluchy z wielką uwagą słuchały czytanych tekstów i świetnie poradziły sobie z wyciąganiem wniosków. Dzieci z niecierpliwością czekały na kolejne spotkania ze starszymi koleżankami. Uczennice starannie wybierały z księgozbioru biblioteki książki dostosowane do wieku. Swoje wybory konsultowały z paniami bibliotekarkami. Najczęściej były to pozycje zakupione w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.
HISTORIA KSIĄŻKI
Uczniowie klas IV-VI w ramach projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” mieli za zadanie przedstawić w dowolnej formie „Historię książki”. Najpierw metodą „burza mózgów” powstały pomysły na sposób prezentacji. Następnie poszukiwania źródeł informacji. Pierwszym najistotniejszym źródłem była prelekcja w Bibliotece Publicznej w Tucholi, następnie strony internetowe, biblioteka szkolana. Inspiracją był również film „Jak powstaje książka” oraz przebyte lekcje historii i podręczniki. Każdy pracował samodzielnie. Czas poświęcony na wykonanie prac zbliżył uczniów do książek, zauważyli jak ogromnym dziedzictwem kulturowym są książki tak często mało doceniane.
To było bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło zajrzeć do każdej epoki historycznej z nieco innej perspektywy. Uczniowie mogli dzięki temu projektowi rozbudzić zainteresowania czytelnicze, kształcić swoją wrażliwość. Niektórzy twierdzili, że była to praca detektywistyczna, gdyż zmuszała ich do poszukiwań.
Uczestnicy projektu musieli samodzielnie doświadczyć jak wielką transformacje musiała przeżyć książka, aby trafić do naszych rąk w obecnej formie. Uczniowie docenili pracę rękopiśmienną, misterną i wieloletnią.
Uczniowie dzięki swojej pracy dostrzegli, że stały kontakt z książką może im zapewnić wszechstronny rozwój, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, przeżycia estetyczne i emocjonalne, uwrażliwienie na drugiego człowieka.
SUKCES W KONKURSIE ŚPIEWANIA KOLĘD W JĘZYKU OBCYM
Po raz pierwszy uczennice klasy VI wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Śpiewania Kolęd, Pastorałek oraz Piosenek Świątecznych w języku obcym nauczanym dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi. Konkurs odbył się 13 grudnia na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury. Anna Czarnowska, Anna Januszewska oraz Julia Januszewska zaśpiewały w języku angielskim świąteczne piosenki. Jury nagrodziło Julię, która zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczennicom klasy VI za reprezentowanie naszej szkoły!
SUKCES W KONKURSIE „MAŁY POLIGLOTA”
10 grudnia 2016 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w VIII Powiatowym Festiwalu Kulturalno - Artystycznym dla dzieci pt. „Mały Poliglota”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Raciążu wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Raciaż. Swoje umiejętności uczniowie klas I-III prezentowali na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Raciążu. Uczestnicy recytowali wiersz lub śpiewali piosenkę w języku obcym. Uczennice naszej szkoły, Marta Kania z klasy I zajęła III miejsce, a Amelia Falkowska z klasy II zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę. Małym Poliglotkom serdecznie gratulujemy!
MIKOŁAJKI PRZEDSZKOLAKÓW W LEGBĄDZIE
9 grudnia przedszkolaki odwiedziły swoje koleżanki i kolegów ze szkoły w Legbądzie. Tam czekały niesamowite atrakcje:
- rozstrzygnięcie konkursu "MÓJ ŚWIĘTY MIKOŁAJ", wszyscy zajęli honorowe I miejsca i otrzymali dyplomy i nagrody
- występ przedszkolaków z Legbąda
- wizyta św. Mikołąja
- prezentacja wierszyków przygotowanych przez dzieci z Kiełpina, Stobna i Raciąża
- słodki poczęstunek przy herbatce
- zabawy integrujące dzieci
- wspólne tańce.
MIKOŁAJKI
6 grudnia br. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki pod hasłem Mikołajkowe Szaleństwo Czapkowe. W tym dniu prawie wszyscy uczniowie założyli czerwoną czapkę i przypominali Mikołaja lub Mikołajową! Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy!
KONKURS "DREWNO SUROWCEM DOSKONAŁYM I EKOLOGICZNYM" ROZSTRZYGNIĘTY
Informujemy, że konkurs "Drewno surowcem doskonałym, ekologicznym" został rozstrzygnięty.
Prace oceniała komisja w czteroosobowym składzie: Mariola Wenda ( Technikum Leśne w Tucholi), Adrian Talaśka, Karolina Kabat oraz Dorota Rząska-Lis ( Nadleśnictwo Woziwoda)
W konkursie nasi uczniowie zdobyli mnóstwo lokat i wyróżnień.
w grupie wiekowej I: dzieci klas 0-I
Lokata II: Paulina Kania oraz Monika Spelbert
Lokata IV: Weronika Fierek
Wyróżnienia: Szymon Drejarz, Franciszek Talaśka
w grupie wiekowej II: dzieci klas II-III
Lokata III: Amelia Falkowska
w grupie wiekowej III: dzieci klas IV-V
Lokata I: Tomasz Talaśka
Lokata II: Wiktor Zabrocki
w grupie wiekowej IV - klasy VI
Lokata I: Miłosz Zabrocki, Laura Ot, Anna Czarnowska, Anna Januszewska
Wyróżnienia: Julia Januszewska, Julia Giersz, Natalia Gwizdała
Wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym gratulujemy.
Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się dnia 9 grudnia o godzinie 12.00 w Zielonej Szkole.
ANDRZEJKOWA NOCKA W SZKOLE
W tym roku zabawa andrzejkowa nie skończyła się dla wszystkich o 21:00. Prawie wszyscy uczniowie klas III-VI zostali na noc w szkole. Po kolacji i wieczornej toalecie oglądaliśmy różne ciekawe bajki oraz filmy dla dzieci. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i związanego z nim szkolnego projektu „Polubić czytanie”, pani bibliotekarka umożliwiła nam wypożyczenie nowości wydawniczych i rozpoczęliśmy nocne spotkanie z książką. Po fascynującej lekturze zasnęliśmy bez problemu ku radości naszych opiekunów. Rano zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy sale i po porannej toalecie byliśmy gotowi do rozpoczęcia lekcji. Tego dnia nikt się nie spóźnił na lekcje. To była niesamowita nocka!
- Wtorek29.04.2025
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1031325Kalendarz
- kwi
- 28
- DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH
- 28.-30.04.
- Inne wydarzenie
- maj
- 01
- ŚWIĘTO PRACY
- 01.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 02
- DODATKOWY DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
- 02.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 02
- DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
- 02.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 03
- ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
- 03.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z MATEMATYKI
- 14.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 15
- EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
- 15.05.
- Inne wydarzenie
Tygodniowe menu
- Wtorek29. 04.
- ------------------------
ALBUM FOTOGRAFICZNY
brak danych