Z POMOCĄ DLA ANTOSIA
OD PONIEDZIAŁKU UCZNIOWIE WRACAJĄ DO NAUKI STACJONARNEJ W SZKOLE
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Z wielką radością informuję, iż od poniedziałku, 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkole z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Zajęcia będą odbywały się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. W czasie pobytu uczniów w szkole obowiązuje PROCEDURA ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA. Odjazd dzieci dojeżdżających około godziny 14.40.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
Maria Zabrocka - dyrektor szkoły
ŻYCZENIA DLA ÓSMOKLASISTÓW
DRODZY ÓSMOKLASIŚCI!
Przed Wami niezwykle ważne wyzwanie, jakim jest egzamin ósmoklasisty. Przygotowywaliście się do tego sprawdzianu przez wszystkie lata spędzone w szkole. Dlatego jesteśmy przekonani, że pokonacie stres, a zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią Wam osiągnięcie satysfakcjonujących wyników. Oby każdy z Was dostał się do upragnionej szkoły, gdzie będzie realizował swoje pasje i marzenia.
ŻYCZYMY WAM POWODZENIA I WIARY WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI!!!
CAŁA SZKOŁA TRZYMA ZA WAS KCIUKI!
Dyrektor, Grono pedagogiczne, Pracownicy obsługi
oraz cała społeczność szkolna
101. rocznica urodzin Karola Wojtyły
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. W 1938 r., po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w wadowickim gimnazjum, wraz z ojcem, Karolem, przeniósł się do Krakowa, gdzie rozpoczął studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po wybuchu II wojny światowej i zamknięciu uczelni zaczął pracować jako robotnik w kamieniołomach na Zakrzówku w Krakowie, a następnie w zakładach chemicznych w Borku Fałęckim pod Krakowem.
W 1942 r. wstąpił do konspiracyjnego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Równolegle studiował filozofię na tajnym Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W lipcu 1958 r. papież Pius XII mianował go biskupem tytularnym – biskupem pomocniczym abp. archidiecezji krakowskiej, Eugeniusza Baziaka. Sakrę biskupią Karol Wojtyła otrzymał 28 września w bazylice na Wawelu. W wieku 38 lat został najmłodszym członkiem Episkopatu Polski. Kapituła Metropolitalna wybrała go w czerwcu 1962 r. na stanowisko wikariusza kapitulnego Archidiecezji Krakowskiej. Rok później, w grudniu 1963 r., został mianowany przez papieża Pawła VI arcybiskupem metropolitą krakowskim, w czerwcu 1967 r. otrzymał zaś kapelusz kardynalski.
Papież Polak
16 października 1978 r. konklawe wybrało arcybiskupa i metropolitę Krakowa, 58-letniego kard. Karola Wojtyłę na papieża – 264. z kolei zwierzchnika Kościoła katolickiego. Przybrał imię Jan Paweł II na znak symbolicznej kontynuacji przerwanego nagłą śmiercią 33-dniowego pontyfikatu swego poprzednika, Jana Pawła I. Wybór krakowskiego metropolity na papieża był zaskoczeniem dla całego świata, ponieważ po raz pierwszy od 455 lat na Stolicy Apostolskiej zasiadł biskup nie-Włoch. Zaskoczenie było tym większe, że nowy biskup Rzymu pochodził ze słowiańskiego kraju.
Jan Paweł II przybył do Polski łącznie dziewięć razy. Daty kolejnych pielgrzymek to: 16–23 czerwca 1983, 8–14 czerwca 1987, 1–9 czerwca i 13–20 sierpnia 1991, 22 maja 1995, 31 maja–10 czerwca 1997, 5–17 czerwca 1999 i 16–19 sierpnia 2002 r.
Jan Paweł II zgromadził wokół siebie miliony młodych katolików, ustanawiając w 1985 r. Światowe Dni Młodzieży, które stały się największymi masowymi, regularnymi uroczystościami z jego udziałem.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. 1 maja 2011 r. został beatyfikowany przez Benedykta XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizowany przez papieża Franciszka.
Poniżej kilka przesłań Jana Pawła II skierowanych do ludzi młodych:
- Nie lękajcie się waszej młodości i waszych głębokich pragnień szczęścia, prawdy, piękna i trwałej miłości!
- Życie jest pielgrzymką ciągłych odkryć; odkrywania, kim jesteście, odkrywania wartości, które nadają kształt waszemu życiu.
- Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia, kiedy najbardziej pragnie być wysłuchany i kochany.
- Młodość sama w sobie jest wielkim bogactwem każdego chłopca i każdej dziewczyny.
- Młodzi ludzie, bądźcie żywymi latoroślami w Kościele, latoroślami, które przynoszą obfity owoc!
NAUCZANIE HYBRYDOWE W KLASACH IV-VIII
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Stosując się do decyzji Rządu RP informuję o zasadach organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie obowiązujących od 17 maja do 28 maja 2021 r.:
- punkt przedszkolny i oddział przedszkolny, uczniowie klas I-III pracują stacjonarnie w szkole;
- uczniowie klas IV-VIII będą pracować w trybie hybrydowym według poniższego harmonogramu:
3. W dni nauki szkolnej dzieci dojeżdżające będą objęte opieką świetlicy szkolnej.
4. W czasie pobytu uczniów w szkole obowiązuje PROCEDURA ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA.
5. Odjazd dzieci dojeżdżającyh około godziny 14.40.
6. W dni egzaminów ósmoklasisty (25, 26, 27 maja 2021r. - wtorek, środa, czwartek) dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VII nie mają zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Szkoła nie zapewnia w te dni również opieki świetlicowej.
Z wyrazami szacunku Maria Zabrocka - dyrektor szkoły
PRZEDSZKOLAKI UCZYŁY SIĘ PATRIOTYZMU
- 8
W tym tygodniu przedszkolaki na zajęciach mówiły o świętach majowych: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Narodowej, 3 maja - Uchwalenie Konstytucji 3 maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej. Dzieci najpierw poznawały lepiej swoją małą ojczyznę, miejscowość, w której mieszkają. Przedszkolaki poznały również symbole narodowe oraz uczyły się wierszyka oraz hymnu. Obejrzały film edukacyjny na temat świąt majowych. Dzieci wykonały również prace plastyczną i kartę pracy - Flagę Polski. Uwieńczeniem pracy było zdjęcie grupowe z Naszą Flagą Polski oraz odśpiewanie hymnu.
Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.
OD 4 MAJA UCZNIOWIE KLAS I-III WRACAJĄ DO NAUKI STACJONARNEJ
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Stosując się do decyzji Rządu RP informuję o zasadach organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie obowiązujących od 4 do 15 maja 2021 r.:
- punkt przedszkolny i oddział przedszkolny pracują stacjonarnie w szkole;
- uczniowie klas I-III pracują stacjonarnie w szkole;
- uczniowie klas IV – VIII pracują nadal zdalnie;
- W dni nauki szkolnej dzieci dojeżdżające będą objęte opieką świetlicy szkolnej.
- W czasie pobytu uczniów w szkole obowiązuje PROCEDURA ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA
- Odjazd dzieci dojeżdżających około godziny 13.40.
Z wyrazami szacunku Maria Zabrocka - dyrektor szkoły
MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE
Zbliżające się pierwsze trzy dni maja to święta szczególnie ważne w historii Polski. W związku z epidemią koronawirusa nie możemy spotkać się na uroczystości w szkole. Niezależnie jednak od tej sytuacji, należy z dumą pielęgnować uczucia patriotyczne. W związku z tym, chcemy wspomnieć ten ważny dla naszego Państwa czas.
1 maja
– to Międzynarodowy Dzień Pracy. Święto to zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniu pracy. W Polsce święto, głównie kojarzone jest z poprzednim ustrojem. W czasach PRL, było to bardzo uroczysty dzień, a uczestnictwo w obchodach było niemal obowiązkowe. Święto 1 maja w naszym kraju zostało ustanowione św. Pracy i dniem wolnym ustawą z 1950 r.
2 maja
– Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Wybór dnia nie jest przypadkowy i ma uzasadnienie historyczne. Właśnie 2 maja, w 1945 roku, polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie. Niech polskie flagi, które zdobią nasze domy, place i ulice, pozwolą nam poczuć tego dnia dumę z dokonań naszych przodków. Niech rozbudzą w naszych sercach miłość do Polski i poczucie tożsamości narodowej.
3 maja
– Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uchwalona w 1791r. ustawa regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną i spisaną konstytucją. Pomimo zakazywania i wznawiania uroczystych obchodów tego święta, po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r., Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt. W tym roku przypada wyjątkowa, bo 230 rocznica tego wydarzenia.
KLASY I-III OD PONIEDZIAŁKU PRZECHODZĄ NA NAUCZANIE HYBRYDOWE
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Stosując się do decyzji Rządu RP informuję o zasadach organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie obowiązujących od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021 r.:
- punkt przedszkolny i oddział przedszkolny pracują stacjonarnie w szkole;
- uczniowie klas IV – VIII pracują nadal zdalnie;
- uczniowie klas I-III będą pracować w trybie hybrydowym według poniższego harmonogramu:
4. W dni nauki szkolnej dzieci dojeżdżające będą objęte opieką świetlicy szkolnej.
5. W czasie pobytu uczniów w szkole obowiązuje PROCEDURA ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA.
6. Odjazd dzieci dojeżdżającyh około godziny 13.40.
Z wyrazami szacunku Maria Zabrocka - dyrektor szkoły
SZKOLNE ELIMINACJE DO GMINNEGO KONKURSU "PRO PATRIAE"
Dnia 23.04. miały miejsce szkolne eliminacje do XXI GMINNEGO KONKURSU POEZJI I PROZY PATRIOTYCZNEJ ORAZ PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „PRO PATRIAE”. W związku z pandemią, która zmieniła naszą rzeczywistość, przesłuchania kandydatów odbyły się za pośrednictwem platformy MS Teams. Poziom artystyczny prezentowanych utworów był bardzo wysoki, a wśród ocenianych kryteriów znalazły się: pamięciowe opanowanie tekstu, tempo, intonacja oraz dykcja.
Po burzliwych obradach jury w składzie: p.Lidia Landmesser, p. Hanna Szmelter, p.Joanna Miszczyk wyłoniło uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę na etapie gminnym:
I miejsce - Sebastian Radziejewski
II miejsce, ex aequo - Kornelia Szóstak, Paulina Kania.
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za piękną recytację.
PRZEDSZKOLAKI WRACAJĄ DO NAUKI STACJONARNEJ
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Na mocy decyzji rządowych od 19 kwietnia 2021 r. punkt przedszkolny i oddział przedszkolny będą funkcjonować stacjonarnie w szkole z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Dzieci w czasie pobytu w szkole będą mogły korzystać z obiadów.
Wznawiamy również przywożenie i odwożenie uczniów autobusem szkolnym. Tymczasowo zmienia się godzina odjazdu autobusu po zajęciach. Odjazd dzieci dojeźdżających będzie odbywał się około godziny 13.40-13.45.
Natomiast dla uczniów klas I - VIII nauka zdalna zostaje przedłużona do 25 kwietnia 2021 r.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
Maria Zabrocka - dyrektor szkoły
ROCZNICA URODZINA LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO
W tym roku świętujemy 169. urodziny patrona naszej szkoły, Leona Wyczółkowskiego. Ten wybitny malarz, rysownik i grafik urodził się 11 kwietnia 1852 roku (wg kalendarza juliańskiego), a 24 kwietnia (wg kalendarza gregoriańskiego), w Hucie Miastkowskiej na Podlasiu, w rodzinie Antoniny z Falińskich i Mateusza Wyczółkowskiego.
Uczniowie zainspirowani twórczością malarza postanowili stworzyć własne dzieła. Czy im się udało? ... Oceńcie sami ...
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
Na mocy decyzji rządowych, z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju,
nauka zdalna została przedłużona do 18 kwietnia 2021 r.
Z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość pracować będą nadal uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z Punktu przedszkolnego i Oddziału przedszkolnego.
Kontakt:
telefoniczny: 514 232 809
mailowy: szkola.kielpin57wp.pl
Z poważaniem
Maria Zabrocka – dyrektor szkoły
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
ŻYCZENIA WIELKANOCNE OD PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
Na mocy decyzji rządowych, z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju,
od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie klas I - VIII będą realizowali naukę w trybie zdalnym
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- Dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego pracują stacjonarnie w szkole. Szkoła w czasie pobytu dzieci w placówce zapewnia obiady.
- Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego rodziców pracujących są objęte opieką świetlicową.
- Na wniosek rodziców dzieci z klas I-III szkoła zapewnia również opiekę świetlicową dla uczniów klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Proszę o wcześniejsze (przynajmniej jeden dzień przed planowanym przyjściem dziecka do świetlicy) telefoniczne zgłoszenie dziecka.
- Zgodnie z kalendarzem szkolnym od 1 kwietnia do 6 kwietnia 2021 r. przypada wiosenna przerwa świąteczna. Po niej, 7 i 8 kwietnia zaplanowane są dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Kontakt:
telefoniczny: 514 232 809
mailowy: szkola.kielpin57wp.pl
Bardzo proszę o sprawdzanie bieżących informacji
i planu lekcji w dzienniku elektronicznym.
Maria Zabrocka – dyrektor szkoły
Z CHMURKĄ TOSIĄ W KRAINIE ŚNIEGU I LODU
- 56
Uczniowie klasy III rozpoczęli po feriach realizację II modułu międzynarodowego projektu czytelniczego „CZYTAM Z KLASĄ - Lekturki spod chmurki”. Nosił on tytuł „Mała chmurka w krainie śniegu”. W ramach projektu wykonali wiele zadań związanych z tym tematem:
-
przeczytali lekturę „Anaruk chłopiec z Grenlandii”,
-
wypełnili zadania z „Lekturnika”,
-
zrobili wystawkę dotyczącą czytanej lektury,
-
urządzili pokaz mody pn.”Zimowe EKO kreacje”,
-
stworzyli makietę Grenlandii i zmienili klasę w zimową krainę,
-
wykonali fotobudkę z igloo i Eskimosem,
-
z odpadów nadających się do recyklingu zrobili piękne EKO bałwanki,
-
urządzili II „Dzień bez podręcznika”, podczas którego wysłuchali i rozmawiali na temat opowiadania "Mała chmurka w krainie śniegu", śpiewali piosenkę "Ekologiczne reggae", stworzyli ekologiczny plakat, poznawali właściwości lodu i śniegu, wyturlali bałwanki, a z filmów o tematyce ekologicznej dowiedzieli się, co to jest ocieplenie klimatu.
Realizacja zadań z II modułu sprawiła dzieciom wiele radości. Poznały nowe pojęcia ekologiczne i dowiedziały się, jak dbać o środowisko. Dodatkową zaletą takiej pracy z lekturą jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie umiejętności czytania i uważnego słuchania.
-
PRZEDSZKOLAKI POWITAŁY WIOSNĘ
- 6
W KLASACH IV - VIII NADAL NAUKA ZDALNA
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Informuję, iż na mocy decyzji rządowych nauka zdalna w klasach IV-VIII zostaje przedłużona do 28 marca 2021 r.
Natomiast dzieci z przedszkoli i uczniowie klas I-III szkół, kontynuują naukę stacjonarną w szkole, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Z wyrazami szacunku Maria Zabrocka - dyrektor szkoły
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie