2 kwietnia 2025 roku przypada 20. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II – papieża, który na zawsze odmienił oblicze Kościoła i świata. Jego nauczanie wciąż inspiruje miliony ludzi.
20. ROCZNICA ŚMIERCI WIELKIEGO POLAKA
WIZYTA WYJĄTKOWYCH GOŚCI W NASZEJ SZKOLE
W poniedziałek 31.03.2025 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Pani Agnieszka Kłopotek – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Henryk Kiepura – Wiceminister Edukacji, Pani Grażyna Dziedzic – Kujawsko-Pomorska Kurator Oświaty, Pan Eugeniusz Kłopotek – Radny Powiatu Tucholskiego, Pani Iwona Opoczyńska - Wiceburmistrz Tucholi, Pan Paweł Jastak - Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Tucholi. Goście zapoznali się z działalnością szkoły, obserwowali codzienną pracę uczniów i nauczycieli oraz rozmawiali z dyrekcją, gronem pedagogicznym, przedstawicielami Rady Rodziców oraz uczniami. Wizyta przebiegła w serdecznej atmosferze i była okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów o wyzwaniach współczesnej edukacji.
30
WYJAZDOWE POWITANIE WIOSNY
- 25
Z okazji pierwszego Dnia Wiosny (i Dnia Wagarowicza ) punkt przedszkolny oraz oddział przedszkolny wybrał się wraz ze swoimi Paniami do Sali Zabaw - Przystanek Zabawa zlokalizowanej przy tucholskim dworcu. Dzieci spędziły czas na zabawie, mogły się wyszaleć. Oczywiście, przedszkolaki pamiętały, by dziś założyć kolorowe skarpetki, nie do pary. To symbol solidarności z osobami chorymi na zespół Downa Przy okazji pobytu w Tucholi, dzieci odwiedziły również Miejską Bibliotekę Publiczną. Jak się okazało, był jeszcze jeden powód do świętowania - mianowicie Światowy Dzień Poezji. Przedszkolaki wysłuchały Pań, dowiedziały się skąd wywodzi się poezja, poznały utwory kilku polskich pisarzy. Otrzymały również informację, jak założyć kartę czytelnika i jakie korzyści z tego płyną. Pogoda dopisała Nam na medal Dzieciaczki wróciły do szkoły zmęczone, ale pełne wrażeń
39Pierwszy dzień wiosny klasy 1-3 spędziły w Tucholi. Wycieczka rozpoczęła się seansem „Śnieżki” w kinie Sokół. Dzieci obejrzały nową adaptację przygód Mędrka, Gburka, Apsika, Wesołka, Śpioszka, Gapcia i Nieśmiałka. Po seansie Dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury p. Piotr Mówiński opowiedział dzieciom o historii i zabytkowej ścianie, która znajduje się w tym budynku. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Urzędzie Miasta Tucholi. Tam także można było posłuchać historycznych opowieści a także zobaczyć, jak kiedyś wyglądała Tuchola. Uczniowie mieli okazję również zobaczyć salę posiedzeń Rady Miejskiej. Największą atrakcją okazała się Sala ślubów w USC, gdzie odbyły się prawdziwe zaślubiny śmiałków z Kiełpina! Emocji było od groma! Ostatnim punktem był park linowy, gdzie każdy próbował swoich sił. Wiosenna aura zachęcała do aktywności fizycznych. Wszyscy poczuliśmy oddech prawdziwej WIOSNY
REKRUTACJA 2025/2026
BAL KARNAWAŁOWY
- 6912
Dzisiaj (14.02.) w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla klas 0-III. Na sali gimnastycznej zawisły kolorowe balony, serpentyny i łańcuchy z bibuły. Każdy przygotował na tę okazję specjalne przebranie. Na balu spotkali się bohaterowie ulubionych baśni i bajek, filmów, zwierzęta, znani sportowcy, akrobatki, karatecy, uzbrojeni przedstawiciele służb mundurowych, przybysze z kosmosu, czarne charaktery, Indianie i kowboje rodem z Dzikiego Zachodu. Niektóre postacie budziły podziw, inne strach a nawet przerażenie. Dzieci wspaniale bawiły się tańcząc przy swoich ulubionych piosenkach. Był pociąg, kółeczka, tańce w parach. Taneczne pląsy przeplatane były konkursami, wśród których nie mogło zabraknąć przeciągania liny czy znikających krzeseł. W klasach czekały na dzieci pyszne smakołyki.
Wspólna zabawa była bardzo udana. Czas minął szybko w miłej i radosnej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego fantastycznego dnia.
BAL KARNAWAŁOWY
BRAWO DLA WOLONTARIUSZY WOŚP!!!
WIELKIE DZIĘKI DLA WOLONTARIUSZY ORAZ WSZYSTKICH OFIARODAWCÓW!!!
POMAGANIE JEST PIĘKNE I DAJE SIŁĘ!!!
2
ZAJĘCIA OTWARTE DLA KOCHANYCH BABĆ
- 25
Z okazji zbliżającego się dnia Babci i Dziadka punkt przedszkolny i oddział przedszkolny zorganizowały zajęcia otwarte. Zadaniem zaproszonych gości i przedszkolaków było stworzenie portretu rodziny techniką dowolną. Dzięki zajęciom dzieci mogły spędzić aktywnie czas ze swoimi Babciami Po wykonaniu pracy czekał słodki poczęstunek.
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
JASEŁKA SZKOLNE
- 74
Dziś w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania świąteczne, pełne radości i wspólnego kolędowania. Dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki zaprezentowały piękne jasełka, wprowadzając nas w magiczny nastrój Bożego Narodzenia. Ich występy wywołały uśmiechy i wzruszenie wśród zgromadzonych.
Po przedstawieniu Pani Dyrektor skierowała do wszystkich ciepłe słowa i serdeczne życzenia świąteczne.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, spokoju oraz radości płynącej z rodzinnych spotkań. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen ciepła, miłości i pięknych wspomnień. W nadchodzącym Nowym Roku życzymy pomyślności, sukcesów i spełnienia marzeń!
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
DAR PROSTO Z SERCA
Szkolny Klub Wolontariatu "Światełko Pomocy" w grudniu zorganizował zbiórkę darów, z których uczniowie przygotowali 11 paczek dla samotnych Seniorów lub osoby doświadczone przez los. Dzisiaj dary zostały dostarczone. Obdarowani nie kryli zaskoczenia i wzruszenia. DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom.
13
MIKOŁAJKI
- 38
Dzieci z klas 1-3 zaczęły mikołajki grą terenową. Musiały uwolnić świętego Mikołaja, którego uwięziły gałgany. Aby tego dokonać, musiały wykonać szereg zagadek. Po odnalezieniu prezentów przyszedł czas na ognisko. Zabawa była wspaniała i pełna emocji.
Wświetlicy szkolnej również czekały na dzieci niespodzianki. Uwieńczeniem dnia było strojenie choinki!
TO BYŁ DZIEŃ PEŁEN MIŁYCH WRAŻEŃ!
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
- 74
W środę, 4 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona czytelników szkoły.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy szóstej przygotowali bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Kot w butach, Roszpunka, Pinokio, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i inne.
Po złożonym przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz zestawy książkowe – Wyprawki Czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Pamiętajmy, że czytelnictwo zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko nauczy się samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.
Czytanie w wieku 7 – 9 lat :
- ułatwia przyswajanie wiedzy i naukę w szkole,
- pozwala rozwijać zainteresowania i zaspokajać ciekawość dziecka,
- wzbogaca słownictwo i umiejętność swobodnego wypowiadania się,
- wzmacnia relację rodzica z dzieckiem,
- kształtuje wrażliwość emocjonalną,
- rozwija osobowość i poczucie własnej wartości,
- pomaga zrozumieć siebie i innych ludzi.
Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek i frajdy z odkrywania tego co nieznane!
#NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci
Dzisiaj pożegnaliśmy p. Józefę Klinicką, wieloletnią mieszkankę, nauczycielkę, a także dyrektorkę Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Kiełpinie. Jako młoda osoba wraz z mężem Stanisławem zamieszkała w budynku, w którym kiedyś mieściła się szkoła, i w którym przyszedł na świat ksiądz Stanisław Kujot, wielki historyk. Większość swego życia związała nie tylko ze szkołą, ale również ze środowiskiem lokalnym, integrując się z mieszkańcami, działając w Kole Gospodyń Wiejskich. Wśród rodowitych Kiełpinian nie ma osoby, dla których państwo Józefa i Stanisław Kliniccy byliby nieznanymi postaciami. Przy boku męża uczestniczyła w rozbudowie obecnej szkoły i cieszyła się każdą zmianą na lepsze. Składamy wyrazy uznania za trud i serce włożone w rozwój naszej szkoły i troskę o dobre jej imię. Już jako emerytka pani Józefa przeprowadziła się do Tucholi dalej interesując się losami kiełpińskich znajomych. Była zawsze zaangażowana, energiczna, otwarta na potrzeby uczniów, cieszyły ją ich sukcesy, martwiły sprawy trudne. Była przykładem pracowitości, spełniała się w trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela i dyrektora szkoły. Jako nauczycielka przygotowała wiele pokoleń młodych ludzi do startu w dorosłe życie, o czym świadczyć mogą jej wychowankowie, wśród których można znaleźć osoby pełniące wysokie i odpowiedzialne stanowiska społeczne. Jej metody wychowawcze sprawiły, że wielu uczniów mile wspomina lata szkolne i kieruje się w życiu wartościami wypracowanymi pod okiem pani Józefy.
Uczyła nas – uczniów i nauczycieli, być odpowiedzialnymi ludźmi, uczyła szanować każdego człowieka. Krzywda innych nigdy nie była jej obojętna, chętnie pomagała potrzebującym. Doskonale łączyła obowiązki nauczyciela, żony oraz mamy czwórki dzieci: Bożeny, Zbigniewa, Elżbiety i Waldemara. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawała otuchy i sprawiała, że dzień stawał się lepszy.
Była człowiekiem skromnym, a jednocześnie niezwykłym. Jej niezwykłość przejawiała się każdego dnia w drobnych gestach. Była nauczycielką życia, najlepszą mamą i wspaniałą koleżanką. Potrafiła wysłuchać, wspomóc, pocieszyć, a kiedy trzeba było odpowiednio zganić.
Pożegnaliśmy dzisiaj dobrego człowieka, oddanego swojej pracy nauczyciela i wychowawcę.
Zapamiętamy Panią Józefę oraz Pana Stanisława jako ludzi życzliwych, ciepłych, oddanych i wrażliwych.
Wisława Szymborska powiedziała: „umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”. Dzisiaj Panią pożegnaliśmy, ale wiemy, że na stałe zapisała się zarówno Pani jak i Pani mąż w dziejach Kiełpina oraz na jasnych kartach historii naszej szkoły. W naszych sercach i pamięci pozostanie Pani na wiele długich lat.
Pożegnaliśmy dziś wychowawcę, wspaniałego pedagoga i dyrektora szkoły, wieloletnią Kiełpiniankę. Wierzymy, że już teraz wspólnie z mężem wspomina Pani najpiękniejsze chwile swego życia, wśród których znajdują się również te związane z Kiełpinem.
Pani Józefo, odpoczywaj u boku swego męża Stanisława w pokoju!
Dzień Niepodległości – Pamiętamy i Świętujemy!
- 54
11 listopada to dla nas wyjątkowy dzień. Święto, które przypomina o wartościach, za które walczyli nasi przodkowie – o wolności, jedności i niepodległości. Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała uroczysty apel, podczas którego uczniowie i nauczyciele mieli okazję wspólnie oddać hołd bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność.
Jednym z głównych punktów programu było wzruszające przedstawienie przygotowane przez uczniów. Młodzi artyści w niesamowity sposób oddali ducha tamtych czasów – od pięknych recytacji, przez wzruszające pieśni patriotyczne, aż po scenki historyczne, które przeniosły nas do wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Na sali zapanowała wyjątkowa atmosfera, pełna wzruszenia i zadumy.
Bądźmy dumni z naszej historii!
Dzień Niepodległości to nie tylko wspomnienie przeszłości, ale też szansa, by z dumą patrzeć w przyszłość. Takie wydarzenia przypominają nam, jak ważne jest, aby dbać o nasze dziedzictwo i pielęgnować patriotyzm. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz obecność. To dzięki Wam możemy wspólnie tworzyć tak piękne chwile.
RAZEM TWORZYMY HISTORIĘ, KTÓRA ŁĄCZY POKOLENIA!
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
- 60
Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka. Maluszki po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i drobne upominki.
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIÓW
- 72
NIECH WYROSNĄ Z WAS TACY, KTÓRZY KU GWIAZDOM WZLECIEĆ ZAPRAGNĄ
(Janusz Korczak)
Dzisiaj (23.10.) odbyła się w naszej szkole jedna z najpiękniejszych uroczystości szkolnych, jaką niewątpliwie jest ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz oficjalne przyjęcie ich w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Kiełpinie. Uroczysty charakter i doniosłość tego wydarzenia widoczne były już na pierwszy rzut oka – odświętne stroje, piękne dekoracje, poważne i skupione miny, obecność rodziców oraz gości. Pierwszoklasiści pokazali swym występem, że w pełni zasłużyli na miano uczniów, co zostało przypieczętowane złożonym ślubowaniem. Dla uczniów, ale także ich rodziców było to wielkie przeżycie.
16Z okazji ślubowania oraz pasowania na uczniów życzymy pierwszakom jak najwięcej radosnych chwil przeżywanych w murach naszej szkoły, abyście swoim Rodzicom dawali tylko powody do dumy.
PRZEDSZKOLAKI UPIEKŁY CHLEB
- 28
W tym tygodniu oddział przedszkolny mówił dużo o pieczywie. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje chleb”, dzięki któremu poznały proces jego tworzenia. Dowiedziały się, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza. Następnie same wcieliły się pod okiem p. Karoliny w role piekarzy, dodawała potrzebne produkty, mogły poczuć jak pachnie wyrabiane ciasto chlebowe. Proces wypieku nie był łatwy i wymagał czasu. Najpierw ciasto musiało odstać, aby urosnąć, a potem chleb piekł się długo w piekarniku. Następnie trzeba było odczekać, aż wystygnie. Nie było to łatwe, bo pachniało w całej szkole. W końcu była degustacja - chleb dzieciom bardzo smakował!
W ten aktywny sposób nasze przedszkolaki włączyły się w obchody Światowego Dnia Chleba. Święto to przypada 16 października.
POŻEGNANIE P. LIDII LANDMESSER
- 56
11.10.2024 podczas Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej miała miejsce bardzo wzruszająca i podniosła chwila, którą było pożegnanie pani Lidii Landmesser - długoletniej nauczycielki Naszej Szkoły, która przeszła na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne.
Pani Lidia pracowała w szkole łącznie 34 lata. Była nie tylko doskonałym pedagogiem, ale także koleżanką, przyjaciółką, przewodnikiem i mentorem, który z zaangażowaniem i pasją przekazywał wiedzę kolejnym pokoleniom uczniów. Jej humor, cierpliwość, empatia i oddanie na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Dziękujemy Pani Lidii za wieloletnią pracę i serce włożone w edukację oraz wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi. Dziękujemy za stworzenie kącika historycznego, organizowanie spotkań z lokalnymi twórcami ludowymi, z osobami ważnymi dla naszego środowiska, z seniorami Kiełpina, przedstawicielami samorządu lokalnego, inicjowanie wieloletniej współpracy z panem leśniczym. Jesteśmy wdzięczni za odkrywanie tajemnic historycznych związanych z naszą miejscowością oraz pokazywanie historycznych zakątków Polski.
Dziękujemy Pani Lidii za wzorowe zaangażowanie w wypełnianie obowiązków nauczyciela, wychowawcy, koleżanki, za wzór sumiennej i pełnej oddania pracy z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci.
Życzymy samych pogodnych dni, realizacji pasji i marzeń oraz zasłużonego odpoczynku.
Z wyrazami wdzięczności,
Dyrekcja oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Kiełpinie.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie