Nawigacja

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  • JASEŁKA SZKOLNE

    Dziś w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania świąteczne, pełne radości i wspólnego kolędowania. Dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki zaprezentowały piękne jasełka, wprowadzając nas w magiczny nastrój Bożego Narodzenia. Ich występy wywołały uśmiechy i wzruszenie wśród zgromadzonych.

    Po przedstawieniu Pani Dyrektor skierowała do wszystkich ciepłe słowa i serdeczne życzenia świąteczne.

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, spokoju oraz radości płynącej z rodzinnych spotkań. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen ciepła, miłości i pięknych wspomnień. W nadchodzącym Nowym Roku życzymy pomyślności, sukcesów i spełnienia marzeń!

    Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  • DAR PROSTO Z SERCA

    Szkolny Klub Wolontariatu "Światełko Pomocy" w grudniu zorganizował zbiórkę darów, z których uczniowie przygotowali 11 paczek dla samotnych Seniorów lub osoby doświadczone przez los. Dzisiaj dary zostały dostarczone. Obdarowani nie kryli zaskoczenia i wzruszenia. DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom.

  • MIKOŁAJKI

    Dzieci z klas 1-3 zaczęły mikołajki grą terenową. Musiały uwolnić świętego Mikołaja, którego uwięziły gałgany. Aby tego dokonać, musiały wykonać szereg zagadek. Po odnalezieniu prezentów przyszedł czas na ognisko. Zabawa była wspaniała i pełna emocji.

    Wświetlicy szkolnej również czekały na dzieci niespodzianki. Uwieńczeniem dnia było strojenie choinki!

    TO BYŁ DZIEŃ PEŁEN MIŁYCH WRAŻEŃ!

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    W środę, 4 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona czytelników szkoły.

    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy szóstej przygotowali bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Kot w butach, Roszpunka, Pinokio, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i inne.

    Po złożonym przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz zestawy książkowe – Wyprawki Czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

    Pamiętajmy, że czytelnictwo zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko nauczy się samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe, rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

    Czytanie w wieku 7 – 9 lat :

    - ułatwia przyswajanie wiedzy i naukę w szkole,

    - pozwala rozwijać zainteresowania i zaspokajać ciekawość dziecka,

    - wzbogaca słownictwo i umiejętność swobodnego wypowiadania się,

    - wzmacnia relację rodzica z dzieckiem,

    - kształtuje wrażliwość emocjonalną,

    - rozwija osobowość i poczucie własnej wartości,

    - pomaga zrozumieć siebie i innych ludzi.

    Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek i frajdy z odkrywania tego co nieznane!

     

    #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

     

     

     

     

     

    +76

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  • Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci

    Dzisiaj pożegnaliśmy p. Józefę Klinicką, wieloletnią mieszkankę, nauczycielkę, a także dyrektorkę Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Kiełpinie. Jako młoda osoba wraz z mężem Stanisławem zamieszkała w budynku, w którym kiedyś mieściła się szkoła, i w którym przyszedł na świat ksiądz Stanisław Kujot, wielki historyk. Większość swego życia związała nie tylko ze szkołą, ale również ze środowiskiem lokalnym, integrując się z mieszkańcami, działając w Kole Gospodyń Wiejskich. Wśród rodowitych Kiełpinian nie ma osoby, dla których państwo Józefa i Stanisław Kliniccy byliby nieznanymi postaciami. Przy boku męża uczestniczyła w rozbudowie obecnej szkoły i cieszyła się każdą zmianą na lepsze. Składamy wyrazy uznania za trud i serce włożone w rozwój naszej szkoły i troskę o dobre jej imię. Już jako emerytka pani Józefa przeprowadziła się do Tucholi dalej interesując się losami kiełpińskich znajomych. Była zawsze zaangażowana, energiczna, otwarta na potrzeby uczniów, cieszyły ją ich sukcesy, martwiły sprawy trudne. Była przykładem pracowitości, spełniała się w trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela i dyrektora szkoły. Jako nauczycielka przygotowała wiele pokoleń młodych ludzi do startu w dorosłe życie, o czym świadczyć mogą jej wychowankowie, wśród których można znaleźć osoby pełniące wysokie i odpowiedzialne stanowiska społeczne. Jej metody wychowawcze sprawiły, że wielu uczniów mile wspomina lata szkolne i kieruje się w życiu wartościami wypracowanymi pod okiem pani Józefy.

    Uczyła nas – uczniów i nauczycieli, być odpowiedzialnymi ludźmi, uczyła szanować każdego człowieka. Krzywda innych nigdy nie była jej obojętna, chętnie pomagała potrzebującym. Doskonale łączyła obowiązki nauczyciela, żony oraz mamy czwórki dzieci: Bożeny, Zbigniewa, Elżbiety i Waldemara. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawała otuchy i sprawiała, że dzień stawał się lepszy.

    Była człowiekiem skromnym, a jednocześnie niezwykłym. Jej niezwykłość przejawiała się każdego dnia w drobnych gestach. Była nauczycielką życia, najlepszą mamą i wspaniałą koleżanką. Potrafiła wysłuchać, wspomóc, pocieszyć, a kiedy trzeba było odpowiednio zganić.

    Pożegnaliśmy dzisiaj dobrego człowieka, oddanego swojej pracy nauczyciela i wychowawcę.

    Zapamiętamy Panią Józefę oraz Pana Stanisława jako ludzi życzliwych, ciepłych, oddanych i wrażliwych.

    Wisława Szymborska powiedziała: „umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”. Dzisiaj Panią pożegnaliśmy, ale wiemy, że na stałe zapisała się zarówno Pani jak i Pani mąż w dziejach Kiełpina oraz na jasnych kartach historii naszej szkoły. W naszych sercach i pamięci pozostanie Pani na wiele długich lat.

    Pożegnaliśmy dziś wychowawcę, wspaniałego pedagoga i dyrektora szkoły, wieloletnią Kiełpiniankę. Wierzymy, że już teraz wspólnie z mężem wspomina Pani najpiękniejsze chwile swego życia, wśród których znajdują się również te związane z Kiełpinem.

    Pani Józefo, odpoczywaj u boku swego męża Stanisława w pokoju!

  • Dzień Niepodległości – Pamiętamy i Świętujemy!

    11 listopada to dla nas wyjątkowy dzień. Święto, które przypomina o wartościach, za które walczyli nasi przodkowie – o wolności, jedności i niepodległości. Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała uroczysty apel, podczas którego uczniowie i nauczyciele mieli okazję wspólnie oddać hołd bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność.

    Jednym z głównych punktów programu było wzruszające przedstawienie przygotowane przez uczniów. Młodzi artyści w niesamowity sposób oddali ducha tamtych czasów – od pięknych recytacji, przez wzruszające pieśni patriotyczne, aż po scenki historyczne, które przeniosły nas do wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Na sali zapanowała wyjątkowa atmosfera, pełna wzruszenia i zadumy.

    Bądźmy dumni z naszej historii!

    Dzień Niepodległości to nie tylko wspomnienie przeszłości, ale też szansa, by z dumą patrzeć w przyszłość. Takie wydarzenia przypominają nam, jak ważne jest, aby dbać o nasze dziedzictwo i pielęgnować patriotyzm. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz obecność. To dzięki Wam możemy wspólnie tworzyć tak piękne chwile.

    RAZEM TWORZYMY HISTORIĘ, KTÓRA ŁĄCZY POKOLENIA!

  • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

    Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka. Maluszki po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i drobne upominki.

  • UROCZYSTE ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIÓW

    NIECH WYROSNĄ Z WAS TACY, KTÓRZY KU GWIAZDOM WZLECIEĆ ZAPRAGNĄ

    (Janusz Korczak)

    Dzisiaj (23.10.) odbyła się w naszej szkole jedna z najpiękniejszych uroczystości szkolnych, jaką niewątpliwie jest ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz oficjalne przyjęcie ich w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Kiełpinie. Uroczysty charakter i doniosłość tego wydarzenia widoczne były już na pierwszy rzut oka – odświętne stroje, piękne dekoracje, poważne i skupione miny, obecność rodziców oraz gości. Pierwszoklasiści pokazali swym występem, że w pełni zasłużyli na miano uczniów, co zostało przypieczętowane złożonym ślubowaniem. Dla uczniów, ale także ich rodziców było to wielkie przeżycie.

    Z okazji ślubowania oraz pasowania na uczniów życzymy pierwszakom jak najwięcej radosnych chwil przeżywanych w murach naszej szkoły, abyście swoim Rodzicom dawali tylko powody do dumy.

  • PRZEDSZKOLAKI UPIEKŁY CHLEB

    W tym tygodniu oddział przedszkolny mówił dużo o pieczywie. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje chleb”, dzięki któremu poznały proces jego tworzenia. Dowiedziały się, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza. Następnie same wcieliły się pod okiem p. Karoliny w role piekarzy, dodawała potrzebne produkty, mogły poczuć jak pachnie wyrabiane ciasto chlebowe. Proces wypieku nie był łatwy i wymagał czasu. Najpierw ciasto musiało odstać, aby urosnąć, a potem chleb piekł się długo w piekarniku. Następnie trzeba było odczekać, aż wystygnie. Nie było to łatwe, bo pachniało w całej szkole. W końcu była degustacja - chleb dzieciom bardzo smakował!

    W ten aktywny sposób nasze przedszkolaki włączyły się w obchody Światowego Dnia Chleba. Święto to przypada 16 października.

  • POŻEGNANIE P. LIDII LANDMESSER

    11.10.2024 podczas Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej miała miejsce bardzo wzruszająca i podniosła chwila, którą było pożegnanie pani Lidii Landmesser - długoletniej nauczycielki Naszej Szkoły, która przeszła na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne.

    Pani Lidia pracowała w szkole łącznie 34 lata. Była nie tylko doskonałym pedagogiem, ale także koleżanką, przyjaciółką, przewodnikiem i mentorem, który z zaangażowaniem i pasją przekazywał wiedzę kolejnym pokoleniom uczniów. Jej humor, cierpliwość, empatia i oddanie na zawsze pozostaną w naszych sercach.

    Dziękujemy Pani Lidii za wieloletnią pracę i serce włożone w edukację oraz wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi. Dziękujemy za stworzenie kącika historycznego, organizowanie spotkań z lokalnymi twórcami ludowymi, z osobami ważnymi dla naszego środowiska, z seniorami Kiełpina, przedstawicielami samorządu lokalnego, inicjowanie wieloletniej współpracy z panem leśniczym. Jesteśmy wdzięczni za odkrywanie tajemnic historycznych związanych z naszą miejscowością oraz pokazywanie historycznych zakątków Polski.

    Dziękujemy Pani Lidii za wzorowe zaangażowanie w wypełnianie obowiązków nauczyciela, wychowawcy, koleżanki, za wzór sumiennej i pełnej oddania pracy z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci.

    Życzymy samych pogodnych dni, realizacji pasji i marzeń oraz zasłużonego odpoczynku.

    Z wyrazami wdzięczności,

    Dyrekcja oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Kiełpinie.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Dziś (11.10.) w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie z klas młodszych i starszych zaprezentowali piękny program artystyczny pełen humoru i zaskakujących wyzwań.

    Po zakończeniu występów głos zabrała Pani Dyrektor, która wyraziła wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną pracę i zaangażowanie w rozwój uczniów. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora szkoły nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

    Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi - jeszcze raz życzymy Wam satysfakcji, sukcesów i radości z wykonywanej pracy i niekończących się pokładów energii!

  • NOWE PREZYDIUM I OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  • NARODOWE CZYTANIE "KORDIANA" JULIUSZA SŁOWACKIEGO

    Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie odkryliśmy dzieło Juliusza Słowackiego – „Kordian”, które opowiada o młodzieńczym buncie, marzeniach i patriotyzmie. „Kordian” jest jednym z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu. Choć utwór ten może wydawać się trudny, jest on pełen emocji, pięknych myśli i pytań o to, jak wygląda życie młodego człowieka, który pragnie zmieniać świat. Chcemy, aby nasi uczniowie mieli okazję poznać ten wyjątkowy utwór i wspólnie odkryć jego głębię.

    W programie Narodowego Czytania zaplanowaliśmy:

    Głośne czytanie wybranych fragmentów „Kordiana” w wykonaniu uczniów klasy VII i VIII.

    Krótkie przedstawienie, które wprowadziło uczniów w tematykę utworu.

    Dyskusję o głównym bohaterze, jego emocjach i wyborach.

    To była świetna okazja, aby odkryć bogactwo polskiej literatury i bliżej poznać emocje bohatera.

    #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

  • „BRUDNE DZIECKO=SZCZĘŚLIWE DZIECKO”

    27 września w zerówce odbyły się zajęcia sensoryczne.

    Zabawy sensoryczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka a ich głównym zadaniem jest dostarczenie różnorodnych bodźców. Zabawy sensoryczne wpływają na rozwijanie wyobraźni, zdolności manualnych, zdolności twórczych, wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

    RADOŚĆ DZIECI OGROMNA

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

    26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie przypominali sobie nazwy krajów i narodowości, rozpoznawali flagi i powitania w różnych językach oraz elementy kultury danego kraju. Młodsi uczniowie również rysowali flagi, a starsi rozwiązywali krzyżówki lub przygotowywali plakat o danym państwie.

  • POWITANIE JESIENI

    Uczniowie klas 1-3 przywitali dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Hasłem przewodnim dnia było "CO NAM JESIEŃ W KOSZU NIESIE?" Rano zebraliśmy się, by opowiedzieć, co się zmienia w przyrodzie, jakie są charakterystyczne cechy dla jesieni. Obejrzeliśmy film edukacyjny. Następnie w swoich salach każda klasa wykonała powierzone zadanie: klasa I- zdrowe i kolorowe kanapki, klasa II- pyszną sałatkę jarzynową, klasa III- owocowe szaszłyki. Dzieci z pieczołowitością wykonywały swoje zadania. Przy wesołej atmosferze odbyła się wspólna konsumpcja, wszystkim bardzo smakowało. Jako kolejny etap odbyły się warsztaty kreatywne- tworzenie cudaków z darów jesieni: kasztanów, żołędzi, marchewek i ziemniaków oraz wykonanie jesiennych koszy z darami. Na koniec odbyły się zawody sportowe. Wyścigi rzędów a w nich konkurencje: sadzenie ziemniaków, bieg z marchewką na głowie, kartofel nożny, turlany oraz ziemniaczana sztafeta.

  • SPRZĄTNIE ŚWIATA

    Uczniowie klas 4-8 ekologicznie powitali jesień. Pięć grup wyruszyło w różne zakątki Kiełpina, aby pozbierać śmieci. Uzbieraliśmy kilka worków. Po powrocie było ognisko z kiełbaskami oraz gry zespołowe na boisku szkolnym.

  • WYBORY PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    Dzisiaj (23 września) odbyły się wybory Prezydium Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU. Uczniowie klas 1-8 po podpisaniu listy, otrzymali 2 karty wyborcze na której zaznaczali swoich faworytów. Wcześniej mieli okazję zapoznać się z propozycjami działań kandydatów z plakatów wyborczych.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego
    Kiełpin 57
    89-500 Tuchola
  • 0-52-334 19 29

Galeria zdjęć