Informacje ogólne Historia szkoły w Kiełpinie Nasz patron WIERSZ POŚWIĘCONY L. WYCZÓŁKOWSKIEMU 2012 - ROKIEM LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO Dzwonki INFORMACJA O NASZEJ SZKOLE

2012 - ROKIEM LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO

Wśród wielu artystów zachwycających się pięknem Borów Tucholskich jest postać Leona Wyczółkowskiego najwybitniejszego grafika Polski oraz światowej sławy malarza.

Szkoła Podstawowa w Kiełpinie jest jedną z nielicznych szkół noszących Jego imię. W bieżącym roku wiele działań było związanych z postacią patrona. Poza konkursami plastycznymi i wiedzowymi nawiązaliśmy kontakt ze Szkołą Plastyczną w Bydgoszczy noszącą również Jego imię. Na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Roku Leona Wyczółkowskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości zasadzenia Dębu Leona Wyczółkowskiego w Alei Ossolińskich w Bydgoszczy. W październiku uczniowie naszej wraz z nauczycielami zorganizowali wycieczkę "Śladami patrona". (GALERIA) Wyprawę rozpoczęli od cmentarza przy Kościele we Wtelnie, gdzie pochowany został Leon Wyczółkowski. Tam chwilą zadumy, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy oddaliśmy Jemu hołd. Kolejnym etapem wycieczki był dworek w Gościeradzu, w którym artysta mieszkał i tworzył prace malarskie. Dalsza droga zawiodła nas do Bydgoszczy do Muzeum Wyczółkowskiego. Bliski kontakt z pracami artysty wywołał wśród uczestników wycieczki moc przeżyć estetycznych, pobudził wyobraźnię oraz pogłębił wiedzę dotyczącą życia i twórczości patrona. W muzeum odbyły się również zajęcia warsztatowe dla dzieci, które uatrakcyjniły pobyt.